Klubnyheder

Træningstider Sæson 2022/2023

9. august 2022, 12.46

Træningstider Sæson 2022/2023 🏐


Vi er klar til at komme i gang med den nye sæson🥳


Nu ligger alle holds træninger på Holdsport! Nedenfor er overblik over træningstider for sæson 2022/2023 (som altid med forbehold for mindre ændringer).

Alle hold, på nær Kids, starter i Uge 33. Kids starter i Uge 34.


Husk at tjekke hvilket hold du er på, på Holdsport. Der kan ske må justeringer i denne uge såfremt du er blevet placeret forkert, så hold dig gerne opdateret på Holdsport og skriv til info@gentoftevolley.dk hvis du er i tvivl.


Husk at til- og afmelde dig træningerne på Holdsport.


Her er tiderne:


KIDS

 

Kids piger

Mandag: Gentoftehallen Hal B (Bane 2), 16:15-17:30.

Torsdag: Byens Hus, 16:00-17:30.

 

Kids drenge

Mandag: Gentoftehallen Hal B (Bane 1), 16:15-17:30.

Torsdag: Byens Hus, 16:00-17:30.

 

UNGDOM

 

DU15A

Mandag: Kildeskovshallen (Bane 3), 16:00-18:00.

Tirsdag: Gentoftehallen Hal A (Bane 3), 16:00-18:00.

Torsdag: Rygaard, 16:00-18:00.

 

DU15B

Mandag: Gentoftehallen Hal B (Bane 1), 19:30-21:30.

Onsdag: Rygaard, 16:00-18:00.

 

DU17A

Mandag: Kildeskovshallen (Bane 1), 16:00-18:00.

Tirsdag: Gentoftehallen Hal A (Bane 2) 16:00-18:00.

Onsdag (modsat TC): Rygaard, 18:00-20:00.

Torsdag: Byens Hus (Bane 1), 16:00-18:00.

 

DU17B

Mandag: Kildeskovshallen (Bane 2), 16:00-18:00.

Tirsdag: Gentoftehallen Hal A (Bane 2), 18:00-20:00.

Torsdag: Rygaard, 18:00-20:00.

 

DU17C

Mandag: Gentoftehallen Hal B (Bane 3), 18:00-20:00.

Torsdag: Byens Hus (Bane 3), 18:00-20:00.

 

HU15

Tirsdag: Kildeskovshallen (Bane 3), 18:00-20:00.

Torsdag: Byens Hus (Bane 2), 18:00-20:00.

 

HU17A

Mandag: Gentoftehallen Hal B (Bane 3), 16:00-18:00.

Onsdag (modsat TC): Rygaard, 18:00-20:00.

Torsdag: Kildeskovshallen (Bane 2), 20:00-22:00.

HU17B

Tirsdag: Kildeskovshallen (Bane 2), 18:00-20:00.

Torsdag: Byens Hus (Bane 1), 18:00-20:00.

 

SENIOR

 

Dame 3

Mandag: Gentoftehallen Hal B (Bane 3), 20:00-22:00.

Tirsdag: Kildeskovshallen (Bane 1), 18:00-20:00.

Torsdag: Rygaard, 20:00-22:00.

 

Dame 2

Tirsdag: Kildeskovshallen, 20:00-22:00.

Onsdag: Byens Hus (Bane 1), 20:00-22:00

 

Liga Damer (VLD)

Mandag: Kildeskovshallen, 18:00-20:00.

Tirsdag: Gentoftehallen Hal A (Bane 3), 18:00-20:00.

Torsdag: Kildeskovshallen, 18:00-20:00.

Fredag: Kildeskovshallen, 18:00-20:00.

Lørdag: Kildeskovshallen, 11:00-13:00.

 

Herre 5

Mandag: Gentoftehallen Hal B (Bane 4), 20:00-22:00.

Onsdag: Byens Hus 18:00-20:00

 

Herre 4

Mandag: Gentoftehallen Hal B (Bane 3), 18:00-20:00.

Onsdag: Byens Hus (Bane 2), 20:00-22:00.

 

Herre 3

Mandag: Gentoftehallen Hal B (Bane 1 og 2), 17:30-19:30.

Tirsdag: Gentoftehallen Hal A (Bane 1 og 2), 16:00-18:00.

Onsdag: Byens Hus (Bane 1), 18:00-20:00.

Torsdag: Kildeskovshallen (Bane 1), 20:00-22:00.

 

Herre 2

Torsdag: Kildeskovshallen (Bane 3), 20:00-22:00.

 

Liga Herre (VLH)

Mandag: Kildeskovshallen, 20:00-22:00.

Tirsdag: Gentoftehallen Hal A (Bane 1), 18:00-20:00.

Torsdag: Kildeskovshallen, 16:00-18:00.

Fredag: Kildeskovshallen, 16:00-18:00.

Lørdag: Kildeskovshallen, 09:00-11:00.

 

Mix U45

Tirsdag: Rygaard, 18:00-20:00.

Søndag: Rygaard, 13:00-15:00.

 

Mix Voksne

Mandag: Rygaard, 20:00-22:00

Onsdag: Rygaard, 20:00-22:00.

 

Russian Speaking

Tirsdag: Rygaard, 20:00-22:00.

Søndag: Rygaard, 15:00-17:00.

 

Senior (60+)

Mandag: Gentoftehallen Hal B (Bane 1 og Bane 2), 15:00-16:15.